EKOLOGIJA

Nuo tada, kai pasaulį išvysta kūdikis, mama nebegali gyventi su nuostata „po manęs nors ir tvanas“. Ji tampa nematomu kraujo ir sielos ryšiu susieta su visomis ateities kartomis. Tad ar galime nesirūpinti, kokį pasaulį paliksime savo vaikams ir savo vaikų vaikams? Dauguma Lietuvos šeimų, naudojančių skalbiamas daugkartines sauskelnes, pirmoje vietoje nurodo motyvą, kad vaikui taip yra sveikiau. Užsienyje pirmasis motyvas yra ekologija. Gal mes dar nežinome, kokią ekologinę problemą sukelia vienkartinių sauskelnių naudojimas?

Ir vis dėl to:

  • Kiekvienas vaikas, augantis su daugkartinėmis sauskelnėmis, išsaugo pasauliui mažiausiai 4 medžius. Sauskelnių gamybai kasmet jų nukertamas 1 milijardas.
  • Kiekvienas vaikas, augantis su daugkartinėmis sauskelnėmis, neišmeta į šiukšlyną apie tonos atliekų, kurioms suirti prireiktų nuo 200 iki 500 metų. Vienkartinės sauskelnės sudaro 30% visų sunkiai yrančių atliekų.
  • Kiekvienas vaikas, augantis su daugkartinėmis sauskelnėmis, sutaupo pasauliui maždaug 1420 litrų naftos. Vienoms sauskelnėms pagaminti sunaudojamas 1 puodelis naftos.
  • Kiekvienas vaikas, augantis su daugkartinėmis sauskelnėmis, taupo nykstančius žemės resursus. Vienkartinėms sauskelnėms sunaudojama 2 kartus daugiau vandens, 3 kartus daugiau energijos, 20 kartų daugiau žaliavų nei skalbiamiems vystyklams.

https://www.aratc.lt/naujienos/naujienos-2/eksperimentas-su-sauskelnemis-kas-pasikeistu-ju-atsisakius

DAUGKARTINES SAUSKELNES RINKTIS VERTA…

…nes daugkartinės sauskelnės yra draugiškos gamtai, kadangi saugo ją nuo vienkartinių sauskelnių teršalų;

…nes daugkartinės sauskelnės yra draugiškos mūsų piniginėms, kadangi kartą įsigijus reikiamą kiekį (10 – 20 vnt.) šių sauskelnių jų užteks visam vystyklystės laikotarpiui ir dar liks kitam vaikeliui. Mintis, kad vaiką galima auginti be sauskelnių, net nekyla. Kol išmoksta naudotis tualetu, vienas vaikas vidutiniškai sunaudoja 6000 vienkartinių sauskelnių. Vienos sauskelnės kainuoja vidutiniškai apie 30 euro ct. Taigi, vieno vaiko sausas užpakaliukas tėvams kainuoja apie 1800 eurų, maždaug tiek, kiek kainuoja atostogų kelionė visai šeimai. „Sauskelnių laikotarpiui“ ilgėjant, atitinkamai didėja ir pinigų suma. Daugkartiniai vystyklai, net įskaičiuojant sąnaudas skalbimui, atsieina žymiai pigiau. Juk sutaupytus pinigus galima panaudoti kitiems vaiko poreikiams.

…nes daugkartinės sauskelnės yra draugiškos ir sveikos mūsų vaikų užpakaliukams. O tai pati svarbiausia priežastis mamoms, besirūpinančioms savo vaikų gerove.

Laikai keičiasi – keičiasi ir mūsų požiūris į motinystę. Šiuolaikinės mamos trokšta skirti daugiau dėmesio sau ir savo kūdikiams ir mažiau – vystyklų skalbimui. Tačiau taip pat trokšta auginti vaiką sveikai ir patogiai. Šiuolaikinių daugkartinių sauskelnių gamintojai suderino vystyklų ir sauskelnių privalumus – vystyklų ekologiškumą, švelnumą ir sauskelnių patogumą mamai. Taigi, auginkime vaikus su meile, sveikai, patogiai ir atsakingai.

0
    0
    Prekių krepšelis
    Your cart is emptyReturn to Shop